درباره ما

سلام

میخواهیم صادقانه ما و شما گام به گام مسیر موفقیت را با هم طی کنیم. آنچه که نظر ما را به خودش جلب کرده است افراد بسیار زیادی هستند که در حوزه های مختلف کسب و کار در حال کوچ کردن دیگران هستند. بسیاری از آنها در مسیر موفقیت بحث های انگیزش، برخی ها سرکوفت و بعضی ها هم صرفا آموزش را دنبال میکنند. هر کدام شان بی شک در جایگاه خودشان ارزشمند هستند اما سوالی که همواره تمام ما از هم می پرسیم و شاید همیشه توسط این افراد بی جواب می ماند اینست که شما خودت چه کاری انجام داده ای؟ یکی از کتابها در حوزه رهبری جمله بسیار قشنگی را ذکر کرده بود و اون این بود که «صنعت خودیاری بیش از آنکه به افراد کمک کند که زندگیشان را بهبود دهند به خودش کمک کرده است» ، جمله جالبی است و حکایت از این نکته دارد که کسب و کارهایی که بر مبنای آموزش برای بهبود شخصیت دیگران و یا راه اندازی کسب و کارهای دیگران فعالیت کرده اند در واقع فقط خودشان را رشد داده اند نه کسانیکه آنها را فالو کرده اند.  در همین ابتدای مسیر نکته ای را میخواهیم به شما بگوییم آن هم اینست که گرچه ما کسب و کاری راه اندازی کرده ایم  ولی مسیر رشد شرکت و استارتاپ ما هنوز در ابتدای کار است و تا رسیدن به قله هایی که مدنظر تیم است فاصله بسیار است. نمی دانم حکایت درخت بامبو را شنیده اید یا نه ولی ما آن را به خوبی می دانیم بزارین دوباره آن را نقل کنیم شاید برخی از شما آن را فراموش کرده باشید :

میگه : داستان درخت بامبو

«شما دانه‌ی درخت بامبو را در دل خاک حاصل خیز می‌کارید  و انتظار سبز شدن و قد کشیدن درخت سبز و زیبای بامبو رادارید اما اتفاقی که می‌افتد کمی غیرمنطقی است، درخت شما در هفته‌ی اول سبز نمی‌شود، در ماه اول هم خبری از جوانه زدن نیست، شاید کمی ناامید شوید اما در سال اول هم خبری از درخت بامبوی سبز نیست،  بسیاری از افراد ممکن است در ماه‌های اول یا حتی در سال اول از سبز شدن درخت بامبو ناامید شوند و  دست از مراقبت از دانه‌ی خود بکشند اما افرادی که این کار را تا سال پنجم ادامه می‌دهند، بعد از پنج سال شاهد یک معجزه هستند شاید در طول این پنج سال، دوستان و اطرافیان شمارا مسخره کنند که به آبیاری و مراقبت از زمین خالی مشغول هستید و عمر خود را تلف می‌کنید، بهتر است به‌جای آن بیایید و سبزی بکارید اما اگر ما امید نشوید و ادامه دهید  یک معجزه خواهید دید ، بعد از پنج سال شما یک جوانه‌ی درخت بامبو خواهید داشت شما باید دل‌خوش کنید به یک جوانه که آن را بعد از پنج سال به دست آورده‌اید، پنج سال زحمت،پنج سال مراقب از بذر درخت بامبو، پنج سال آبیاری و مراقبت از خاک ، چه چیزی نصیبتان شده است؟ یک جوانه ! شاید ناامیدکننده باشد و به نظرتان تلاش‌هایتان بربادرفته است اما ناگهان معجزه‌ای رخ می‌دهد جوانه‌های کوچک درخت بامبو  در مدت ۶ ماه به‌اندازه ۳۰ متر رشد می‌کنند»

این حکایت ما و خیلی از شماهاست که در حال ساخت زیرساخت های موفقیت مان هستیم. ما اعتقاد دارم موفقیت هم زیرساخت های خودش را دارد که تا آنها را نسازیم نمیتوانیم لذت داشتنش را تجربه کنیم. ما در راه موفقیت خودمان زحمت های زیادی را متحمل شده ایم. برای مرحله پرورش ایده، ساخت محصول حداقلی پذیرفتنی، تعامل با برنامه نویس ها، استخدام نیروها و تیم سازی برای انجام کارهایی که واقعا یک نفر به تنهایی نمیتوانست برایشان زمان بگذارد، در زمینه مدل های تجاری و مدل های درآمدی، در مورد ثبت و راه اندازی یک شرکت، ثبت برند و اخذ کدهای مالیاتی کلی زمان گذاشتیم و سوال پرسیدیم و کتاب های بسیار خواندیم. اما هنوز هم در میانه مسیر هستیم. هنوز هم با احتیاط گام بر میداریم. تا اینجای مسیر خیلی تجربه های جدید داشته ایم. خیلی از جاها واقعا گند زدیم و خیلی از مواقع هم به خودمان احسنت گفتیم. برخی زمان ها نا امید میشویم و برخی اوقات هم هر کسی سر راهمان قرار میگرید را پر از انگیزه و امید می کنیم. آنچه که روشنه اینه که هنوز به مسیرمان پای بندیم و با تمام وجود برای رسیدن به آرمانمان میجنگیم.

اما چرا استراتژی؟ 

به نظر ما آنچه که همیشه به عنوان یک ضرورت در کسب و کارها نادیده گرفته شده و یا کمتر به آن توجه شده است نگاه استراتژیک به مسائل بوده است و از آن هم مهم تر که حتی از بخش قبلی هم به آن کمتر توجه شده است اجرای استراتژی می باشد. از این منظر، طراحی و پیاده سازی استراتژی را مهمترین بخش در زندگی هر شخص، هر سازمان و هر کسب و کاری می دانیم و این گلوگاه جز با دانش کافی و استفاده از تجربه های موفق، محقق نمی شود.
امیدواریم بتوانیم با هم این فضا را بهبود دهیم و باعث سربلندی ایران بزرگ باشیم.

 

اما حکایت استراتژیسم و رسالتش چیه؟

آنچه که در تمام مسیر کسب و کارمو ارتباطات همیشه ما را یک گام جلو تر برده یا اینکه یک گام به عقب کشانده اتخاذ یا عدم اتخاذ استراتژی صحیح بوده است. به جرات می توانیم بگوییم که همواره و در تمام راه های زندگی هر جا حرفی از موفقیتی بوده استراتژی صحیح آنجا درخشیده است و هر جا که ضعفی خود نمایی کرده است بی شک کسی استراتژی نا مناسبی را اتخاذ کرده است. در اینجا میخواهیم استراتژی را بازگو کنیم. هرجایش که بدردمان میخورد هر جایش که میتوانیم خودمان آن را به کار بگیریم دقیقا همان جا را به شما هم میگوییم. ساختار سایت به دو صورت است قسمت اعظم سایت که محتوا های (به نظر ما) ارزشمندمان است که به طور رایگان در اختیار مخاطبان قرار می دهیم. قسمت دیگری از سایت هم به محصولاتی مربوط میشود که زحمت بیشتری برای تهیه و ارائه انها کشیده ایم و بی شک برای تهیه آنها باید هزینه پرداخت نمایید. البته اگر هم دوستانی تمایل به همکاری به صورت دیگری با مجموعه وبسایت ما داشته باشد هم میتوانیم محصولات را در ازای کارهایی که برای مجموعه انجام می دهند در اختیارشان بگذاریم

ارتباط با مجموعه استراتژیسم:

از طریق بخش ارتباط با ما پاسخگوی سوالات، نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم.